Paradox Alarm Sistemlerini bilgisayarınızdan da yönetebilirsiniz.

Paradox alarm panellerine IP-150 ve IP-150S internet modülleri sayesinde SWAN bulut servisi* aracılığıyla veya paradoxmyhome.com üzerinden erişebilirsiniz. Ek olarak IP-150S modülüyle doğrudan IP adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.


Aynı zaman da akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden de sisteminizi yönetebilirsiniz.

iParadox lite ücretsiz bir yazılımdır. iParadox ise kurma ve kapama, bypass gibi işlevlerini de içeren ücretli bir yazılımdır.

Her iki yazılıma da iOS ve Android mağazalarından ulaşıp taşınabilir cihazınıza indirebilirsiniz.

App Store bağlantısı: https://itunes.apple.com/us/app/iparadox-alarm-system-control/id421512704?mt=8

Google Play bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Paradox&hl=tr

Yazılım üzerinde:

  • Tam Kurma
  • Uyku Modunda Kurma
  • İçerdeyken (Evde:Stay) Kurma
  • Kapama

işlevleri ana sayfada doğrudan karşınıza çıkacaktır. Kurulum sonrasında montaj firmanız tarafından ayarlanacak bu işlevler telefon veya tablet değiştirmenizden etkilenmeyecektir. Yeni telefonunuza da aynı yazılımı indirmeniz yetecektir. Size gerekecek olan Swan bulut servisi, paradoxmyhome kısayolunuz veya IP adresiniz olacaktır.

Birden çok yerde kurulum yapmışsanız (Ev, işyeri gibi) bu alarm sistemini tek bir yazılımla kullanabilirsiniz. Uygulamaya ilk girişte hangi panele bağlanmak istediğinizi belirleyerek devam edebilirsiniz. Panel şifrenizin yanı sıra modül şifresi de kullanılan bu yapı çifte güvenlik kullanmaktadır.

iParadox veya Insite gold  alarm sistemlerinizi dünyanın neresinde olursanız olun yönetmenizi sağlayan bir kolaylıktır.

Geçici olarak istediğiniz herhangi bir odadaki dedektörün algılamasının panel tarafından göz ardı edilmesini sağlayan bypass işlevini de Insite Gold veya iParadox üzerindenyapabilirsiniz. Örneğin deponuzdaki dedektör o gece algılama yapsa da alarm sisteminin çalmasını istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey depo bölgesini bypass etmenizdir. Uygulamalar üzerinde sadece dokunarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Paradox alarm sistemlerindeki bypass işlevi bir kereliktir. Yani siz sistemi kurup kapadığınızda o bölge tekrar devreye alınır.

  • Sisteminizin daha önce verdiği alarmları (Hafızada olanları) görebilirsiniz.
  • Buna ek olarak sisteminizde herhangi bir hata varsa “Hatalar” bölümüne dokunarak bunları görebilir, servisinize bu bilgiyi vererek daha hızlı hizmet alabilirsiniz.
  • Programlanabilir çıkışlar*  vasıtasıyla örneğin garaj kapısı açma, bir lambayı yakma gibi işlevleri yaptırabilirsiniz. Bunlarla ilgili taleplerinizi kurulum firmasına iletmeniz ek modül ihtiyaçlarınızı belirlemenizde rol oynayacaktır.
  • IP-150 veIP-150S modüller vasıtasıyla alarm sisteminin kurma kapama bilgileri e-posta adresilerinize gönderilebilir.

Bilgisayardan veya telefon üzerinden alarm sistemini yönetmek kullanıcı dostu bir arayüz sayesinde sistemlerin daha anlaşılır olmasını sağlamaktadır.

Örneğin çocuğunuzun okuldan eve dönmesi durumunda alarmınızı uzaktan kapatabilirsiniz. Kendisine bir şifre vermişseniz eve geldiğinden haberdar olabilirsiniz (Anında bildirim uygulaması için Insite Gold ve Swan bulut servisi gerekir*). iParadox veya web arayüzü sayesinde yukarıda anlatılan bütün işlevleri bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yapabilirsiniz.

 

*  Swan Bulut Servisi Paradox tarafından ücretli olarak sağlanmaktadır.

Her panel üzerinde 1 adet programlanabilir çıkış gelir. Uzaktan yapacağınız işlevlerin sayısına göre ilave PGM modülleri kullanılmalıdır.