Paradox Kanada menşeili bir alarm sistemi üreticisidir. 1989 yılından beri hırsız alarm teknolojileri üreten ve geliştiren 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren bir firmadır. Kanada Montreal’de 16,000 m2 kapalı alanı bulunan bir fabrikası bulunmaktadır. Bahamalar, Florida, Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinde Ar-Ge ve Teknik Destek ofisleri bulunmaktadır.

30’un üzerinde patentli teknolojisi bulunmaktadır. 1996 yılında Patentli Auto-Pulse Signal Processing (APSP) teknolojisine üreterek endüstriye tamamıyla dijital ilk hareket detektörlerini sunmuştur. Ürünlerinin tamamı ISO 9001:2008 dahil tüm dünya standartlarına sahiptir ve güvenlikli bölgelerde hareket özgürlüğü sağlayarak yüksek seviyede güvenlik sunma hedefiyle üretilmektedir.

Paradox Türkiye pazarına çözüm ortakları ve bayi kanalları üzerinden satış ve servis hizmetlerini vermekte ve teknolojik yenilikleri sunmaktadır.

Aşağıdaki yazı paradox.com’dan çevrilmiştir.

“Paradox Alarm Sistemlerinin Tarihi ve Hedefleri

Kişiselleştirilmiş Hizmet, 1989’dan bu yana Yenilikçi Teknoloji

Paradox’ta misyonumuz, müşterilerimize, kişiselleştirilmiş hizmet sunmak, yenilikçi ve kaliteli ürünler üretmek ve sürekli olarak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizden oluşan güçlü bir ekip oluşturmaktır. Bu ekibi, tek ve ortak bir amaçla birlikte ilerlemeyi taahhüt eden bir ekip olarak görüyoruz.”

Özel bir şirket olarak, kısa vadeli kârlarla değil, hisse senedi fiyatlamayla ilgilenmiyoruz. Daha geleneksel bir şekilde çalışmaktan gurur duyuyoruz; yenilikçi ürünler geliştirmeye yönelik tutkumuz, müşterilerimizin isteklerini yerine getirmek ve onların geribildirimlerini dinlemektir.

Ürünlerimiz, 100’den fazla ülkede sadık distribütörlerimize ve sadece kendi aralarında özel Paradox distribütörlerine satılmaktadır. Bu yaklaşım, bölünmemiş dikkatini çekmelerini sağlar.

Satışlarla değil, distribütörlerimize ve bayilerimize en iyi servis ve ürünleri destekleyerek destek veriyoruz. 1980’lerde¹’le başlayan distribütörlerin çoğunun ve tedarikçilerin çoğunun bugün hala sadık müşterilerimiz olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz.

Her yıl, araştırma geliştirme departmanımıza yoğun yatırım yapıyoruz. Biz her zaman geleceğe odaklanıyoruz. Hedefimiz, ürünlerimizi sürekli olarak rafine etmek ve değişen teknolojilere ve yeni yaşam standartlarına uyum sağlamaktır. Paradox Ar-Ge ekibi, teknolojik ve estetik açıdan yenilikçi, kullanımı kolay ve çarpıcı ürünler üretmek için sürekli olarak çalışmaktadır.

1989’dan beri bu hedefler devrim niteliğindeki ürünlerin gelişimini sağlamıştır. Patentlerimiz hala ürünlerimizde hala kullanılan hareketli dedektörlerden oluşan etkileyici bir seriyle başladık. 1996’da, şifrelenmiş genişletilebilir veri yolu sistemimizi içeren Digiplex serisi güvenlik sistemlerini tanıttık. 2001 yılında, ödüllü Magellan hepsi birarada konsolu dahil olmak üzere geniş bir kablosuz sistem yelpazesi sunmuştuk. Son birkaç yıldır odak noktamız giderek yazılım geliştirmeye doğru kaymıştır. 2007’de MG, SP ve EVO serileri de dahil olmak üzere pek çok ürün yenilenerek yeni platformlara kaydırılmıştır. Ayrıca, GSM ve IP’yi kullanarak ve alan içi yazılım güncellemesi yapılabilen donanım kullanarak gelişmiş iletişim modülleri sunduk. Ayrıca tarihimizle gurur duyuyoruz ve Elegance’ı ilk önce 20 yıl önce ürettiğimiz harika bir hareket dedektörü olarak yeniden tanıtarak gösterdik.

Paradox ekibi, 1989’dan bu yana müşterileri ve tedarikçi firmalarıyla kişiselleştirilmiş hizmet ve yenilikçi teknoloji üzerine çalışarak hedeflerine ulaşmaktadır!”